Državni arhiv u Slavonskom Brodu

Srijeda, 26. rujan 2018.
Croatian English

58. rođendan Arhiva

DSC 1232

SLAVONSKI BROD - 16. ožujka 2017. godine Državni arhiv u Slavonskom Brodu obilježio je 58. obljetnicu svoga osnutka. Rođendan Arhiva obilježili smo organiziranjem radionice za učenike trećih razreda Osnovne škole ''Antun Mihanović". Kroz grupni rad na povijesnoj radionici učenici su se upoznali s izgledom našeg grada u prošlosti te sa nekim poznatim Brođanima. Voditeljice Gordana Slanček i Katarina Aladrović-Mehandžija su im pokazale i dio gradiva koje Arhiv čuva u svojim spremištima: matične knjige, među kojima i najstariju matičnu knjigu s područja županije iz 1725., foto albume, arhivske kutije, školske spomenice i imenike, knjigu poroda te mikrofilmove na kojima je snimljen arhiv obitelji Brlić.

Državni arhiv u Slavonskom Brodu otvoren je za stranke, istraživače i posjetitelje svaki radni dan od 8 do 14 sati. Posjetitelji u izložbenom prostoru mogu razgledati izložbu Arhiv - Domovinski rat - fotografija ... koja je otvorena 10. lipnja 2016. povodom Međunarodnog dana arhiva, a koju smo pripremili u suradnji s tjednikom Posavska Hrvatska. Izložba je otvorena do kraja svibnja 2017.godine.
Za razgledavanje je dostupna i izložba 50 godina Brodskog harmonikaškog orkestra »Bela pl. Panthy« (1966.–2016.), otvorena 21. studenog 2016. koju je Arhiv priredio u suradnji s Brodskim harmonikaškim orkestrom "Bela pl. Panthy". Ova izložba otvorena je za javnost do kraja travnja 2017. godine.

Sve informacije vezane uz aktivnosti i djelatnost Arhiva možete pronaći na našim internetskim stranicama www.dasb.hr. 

ODLUKA o osnivanju Arhiva u Slavonskom Brodu

 

Tekst: G. Slanček

Foto: J. Čičić , G. Slanček, K. Aladrović-Mehandžija

DASB osnivanje - ODLUKA 1959. - spojeno

 OŠAM160320171

OŠAM160320172

OŠAM160320173

OŠAM160320174

OŠAM160320175

OŠAM160320176

OŠAM160320177

OŠAM160320178

OŠAM160320179

 OŠAM1603201710

OŠAM1603201711

OŠAM1603201712

OŠAM1603201713

OŠAM1603201714

 

Nalazite se ovdje: Naslovnica 58. rođendan Arhiva